در تاریخ 20 تیر ماه 1344 شركت نقشه برداری برداشت (با مسئولیت محدود) و با سرمایه 300،000 ریال جهت انجام خدمات نقشه برداری به همت موسسین آن آقایان صدرا معالی ـ عبدالحسین وهابی ـ بابا مقدم تبریزی ـ جلال برار ـ محمود شاه بنده ـ ناصر كریمیان تاسیس گردید و در اولین جلسه مجمع عمومی شركت آقای بابامقدم تبریزی به عنوان اولین مدیر عامل شركت انتخاب گردید. مرحوم بابا مقدم تبریزی تا 26 مهر ماه 1351 در سمت مدیر عامل شركت مشغول خدمت بودند و بعد از ایشان آقای نادر صنعانی به عنوان مدیر عامل انتخاب و تا تاریخ 18 آذر 52 مدیریت شركت را بعهده داشتند .

در مجمع عمومی مورخه 27 خرداد 52 نوع شركت از مسئولیت محدود به سهامی خاص تبدیل و بنام شركت برداشت سهامی خاص تغییر نام داده شد.

در تاریخ 27 خرداد 52 دفتر شركت برداشت به خیابان ایرانشهر كوچه ایرانشهر منتقل گردید. از از تاریخ 18 آذر 52 تا 2 آذر 53 مدیریت شركت با مرحوم محمد رضا شهبازی بود و پس از آن آقای عزت الله خوانساری مدیریت شركت را بعهده گرفتند كه از آن تاریخ تا 10 اردیبهشت 67 شركت برداشت یك دوره پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته است. دراین دوره انقلاب اسلامی ایران در سال 57 اتفاق افتاد و شرایط اجتماعی پیش آمده باعث اعتصابات و تعطیلی اكثر كارخانه ها و موسسات و شركت های مهندسین مشاور همكار گردید ولی شركت برداشت به فعالیت خود ادامه داد، و از انحلال و تعطیلی جلوگیری نمود.

در سال 1360 محل شركت از خیـابان ایـرانشهر به خیابان گاندی منتقل گردید و با تغییرات عمده ای كه نتیجه تغییرات در آئین نامه صلاحیت شركت های مهندسین مشاور بود با استفاده از كارشنـاسـان جدیـد بـه فعالیت خود ادامـه داد. در همیـن سـال شركت با مدیـریت آقای عزت‌الله خوانساری و همكاری مرحوم‌ علی نوری ،‌آقایان حسن علیمرادی‌، پرویز عربی‌اصفهانی ، سید هادی حسینی، مهدی موسی‌زاده ، جلال اشرفی ، علی كریمی و شادروان منوچهر نویدی دوره جدیدی از فعالیت را آغاز نمود و در‌تمام طول سال های دفاع مقدس ، كه كشور درگیر جنگ تحمیلی بود پرسنل شركت در‌مناطق مرزی ایران و عراق نیز به انجام خدمت مشغول بودند.

از اردیبهشت 1367 تا اردیبهشت 77 آقای حسن علیمرادی مسئولیت مدیر عاملی شركت را بعهده داشتند و شركت با پشت سر گذاشتن‌ یك دوره ركود مقارن با جنگ تحمیلی، از سال 1370 نسبت به ایجاد سیستم تهیه نقشه دیجیتال همت گماشت و در سال 1373 با ابتكار و تلاش پرسنل به عنوان اولین موسسه ایرانی تولید كننده نقشه‌های دیجیتال در كشور، معرفی گردید .

از اردیبهشت 77 تاكنون مدیریت شركت به عهده آقای یونس قره باغی می باشد و هم اكنون این شركت با نیم قرن فعالیت مستمر مهندسی و همكاری كارشناسان و پرسنل با تجربه خـود به عنوان با سابقه ترین شركت" مهندسین مشاور نقشه‌برداری" در خدمت مهندسی كشور‌می باشد.

به روز رسانی: 1390/2/16 22:22:20
مسیر: ریشه > فارسی > درباره ما > تاریخچه | چاپ
صفحه های زیر مجموعه:
فایل های ضمیمه:
به اشتراک بگذارید: