RSS مخفف Really Simple Syndication به معنی تشکیل ارتباطهای بسیار ساده ‌است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید با استفاده از مرورگر خود آنها را بازدید کنید.

لذا برای اطلاع از مطالب جدید اضافه شده در وب سایت کافی است با استفاده از یک RSS Reader مشترک فید وب سایت شوید.

RSS Reader چیست؟

RSS Reader یک نرم‌افزار RSSخوان الکترونیکی است. اکنون مرورگرهایی مانند Opera و نرم افزارهایی مانند Microsoft Office Outlook می توانند RSS Feed ها را خوانده و نمایش دهند.

برای استفاده از RSS می توان از RSS Reader های آنلاین نیز استفاده کرد که بهترین آنها Google Reader است.

برای استفاده از Google Reader شما نیاز به یک حساب کاربری در وب سایت Google دارید. بدین منظور اگر حساب کاربری ندارید (اگر از  GMail یا YouTube یا Orkut استفاده می کنید نیازی به حساب کاربری جداگانه ندارید) به صفحه ساخت حساب کاربری در گوگل بروید ویک حساب کاربری ایجاد کنید. حالا به آدرس http://www.google.com/reader/view بروید تا وارد صفحه RSS Reader گوگل شوید .

حالا در صفحه google reader ، روی کلید Add a Subscription کلیک کنید و آدرس RSS وب سایت http://bardasht.com/?com_op=RSS را واردکنید و Enter را بزنید . گوگل با استفاده از لینک معرفی شده ، آخرین مطالب وب سایت را به شما نمایش میدهد.

به روز رسانی: 1389/4/22
مسیر: ریشه > فارسی > تماس با ما > RSS فید چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ | چاپ
صفحه های زیر مجموعه:
فایل های ضمیمه:
به اشتراک بگذارید: